RESTAURACE NA PÍSKOVÉ CESTĚ


O nás

Restaurace Na pískové cestě má bohatou historii a její počátky se datují kolem roku 1930. Budova byla postavena a sloužila tehdy jako zájezdní hostinec. Nynější městská část Bohunice tehdy ještě nepatřila k městu Brnu a Brňané na svých víkendových vyjížďkách navštěvovali tehdejší hostinec. V letech 1935 - 36 byla přistavěna další část restaurace, která v této podobě (stavební) zůstala dodnes. V této době zde v části bydlela rodina majitele a hospodáře (hospodského) a v další části byla samotná restaurace a její zázemí včetně malé venkovní terasy.

Za okupace přišly těžké časy a část restaurace sloužila německým okupantům jako sklad armádní výstroje a část nadále sloužila jako hostinec. V průběhu druhé světové války zde byla ještě provozována půjčovna jízdních kol avšak jen na krátkou dobu. Po válce restaurace opět funguje bezproblémově až do nechvalně známého roku 1948 respektive do roku 1950, kdy byla částečně znárodněna tehdejším komunistickým režimem. Rodina majitele ji provozovala s čím dál většími problémy ze strany tehdejšího režimu až do roku 1958, kdy provoz převzala tehdejší socialistická agentura RaJ (Restaurace a Jídelny). Tato organizace jako potažmo všechny v této době socialismu dlouhých 30 let provozovala restauraci, avšak bez jakýchkoliv úprav, modernizace a údržby.

Až v roce 1988 se dostala zpátky do rukou rodiny majitele. V roce 2003 byla vybudována nová letní terasa a v roce 2005 proběhla celková rekonstrukce celého objektu. Restaurace Na pískové cestě je nejstarší zachovalou původní restaurací v této městské části. Nechybí zde původní pivní sklep z dob, kdy neexistovalo žádné chlazení piva a používal se surový led, který tehdy vozili ledaři - dávno zaniklé řemeslo.


foto restaurace

Těšíme se na Vaší návštěvu!

Z fotogalerie:


 

Naše polední menu

jidelní lístek Na našich stránkách si můžete stáhnout naše aktuální polední menu.
POLEDNÍ MENU
 

Kontakt

Restaurace Na pískové cestě
Na pískové cestě 1
625 00 BRNO


E-mail: napiskoveceste@email.cz
Tel.: 739 701 181
IČ: 68080298
 
 

Mantis-a templates - modified by Filip Číhal, tip Fotoaparáty a fotogalerie